شنبه, 28 مهر 1397

 

 

برگزاری سی و یکمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان قزوین

سی و یکمین جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان قزوین با حضور نمایندگان مردم استان قزوین در مجلس شورای اسلامی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی در سالن جلسات استانداری برگزار گردید.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قزوین؛ در ابتدای این جلسه دکتر حبیبی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری موضوع آب را مهمترین موضوع در استان مطرح نموده و یادآور گردید: با توجه به حساسیت در این زمینه و با وجود خشکسالی های اخیر می طلبد که توجه ویژه ای در زمینه حفظ و حراست از منابع آبی داشته باشیم.

در ادامه این جلسه مهندس پویا مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین به میزان بارندگی حدود 150 میلیمتری قزوین در سالجاری اشاره نموده و بیان داشت: از مهرماه سال 93 تاکنون در استان با انسداد و جلوگیری از اضافه برداشت 2282 حلقه چاه حدود 310 میلیون متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی حفظ و حراست شده است.

در ادامه مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین با اشاره به مصرف 91 درصدی منابع آب استان در بخش کشاورزی عنوان داشت: اگر بتوانیم مصرف آب در بخش کشاورزی را تا 800 میلیون متر مکعب کاهش دهیم قادر خواهیم بود میزان افت منابع آب های زیرزمینی دشت قزوین را به وضعیت 20 سال قبل برسانیم.

در خاتمه این جلسه مهندس پویا روشهای نوین آبیاری و ایجاد تحول در روشهای انتقال و توزیع آب، ایجاد الگوی کشت مناسب، تبدیل کشاورزی سنتی به مدرن و نیز انسداد چاههای غیرمجاز و کاهش مصرف چاههای مجاز را از مهمترین راهکارهای کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی عنوان نمود.

منبع خبر: اداره روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قزوین

دیدگاه کاربران