شنبه, 28 مهر 1397

 

 

آزادسازی بیش از 25000 متر مربع از اراضی بستر رودخانه شاهرود در استان قزوین

با پیگیری های همکاران مدیریت منابع آب شهرستان قزوین و با صدور حکم قضایی و همکاری نیروی انتظامی بیش از 25000 متر مربع از اراضی حاشیه رودخانه شاهرود در استان قزوین رفع تصرف شد.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قزوین، مهندس ملکی معاونت حفاظت و بهره برداری این شرکت ضمن تقدیر از تلاش همکاران جهت اجرای قانون عنوان نمود: شرکت آب منطقه ای قزوین تاکنون کلیه تصرفات صورت گرفته در گذشته را بصورت رودخانه به رودخانه شناسایی نموده و اخطارهای لازم به مالکین نیز در این خصوص ابلاغ و برای آن دسته از مالکین که توجهی به اخطار ها ننموده اند در محاکم قضایی تشکیل پرونده داده شده که احکام مربوطه بتدریج در حال صدور می باشند.

ایشان همچنین از تشکیل گروه های گشت و بازرسی جهت جلوگیری از ایجاد تصرفات جدید یاد کرد و عنوان نمود: تصرفات حاشیه رودخانه سبب افزایش قدرت و سرعت سیل می شود و در این بین اقدامات شرکت آب منطقه ای جهت رفت تصرفات در واقع حفاظت از جان و مال مردم و ابنیه های دولتی مانند پل ها، جاده ها، خطوط گاز و ... می باشد.

در ادامه مهندس ملکی در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر مبارزه با پدیده زمین خواری و  به منظور حفاظت و صیانت از بستر و حریم رودخانه­ها به عنوان ثروت ملی (انفال) اظهار داشت: با اعمال تبصره های 3 و 4 ماده 2 قانون توزیع عادلانه آب و ماده 9 لایحه قانونی رفع تجاوز از تأسیسات آب کشور، پس از اخذ احکام قضایی و با همکاری نیروهای انتظامی منطقه بیش از 25000 متر مربع از اراضی حاشیه رودخانه شاهرود در منطقه الموت واقع در استان قزوین رفع تصرف شد.

ایشان افزود: با طرح شکایت در مراجع قضایی و پیگیری های بعمل آمده تصرف اراضی بستر رودخانه شاهرود در منطقه الموت  که به صورت خاکریزی و انحراف جریان سیلاب انجام شده است، شناسایی و پس از طی روال قانونی و اخذ احکام قضایی بازگشایی شد.

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قزوین

دیدگاه کاربران