شنبه, 28 مهر 1397

 

 

بازدید استاندار قزوین از مراحل اجرایی انتقال آب سد طالقان به استان قزوین

استاندار قزوین به همراه معاون عمرانی استانداری، نمایندگان مردم شریف قزوین و تاکستان در مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان، فرماندار آبیک، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای قزوین و جمعی از مدیران دستگاههای اجرایی استان از مراحل اجرایی انتقال آب سد طالقان به قزوین بازدید بعمل آوردند.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قزوین، مهندس پویا مدیر عامل شرکت آب منطقه ای قزوین در ابتدای این بازدید اظهار داشت: طرح آبرسانی از سد طالقان به استان قزوین یکی از بزرگترین طرح های استان می باشد که با اجرای این طرح 14 شهر و 194 روستای استان از آب شرب با کیفیت و استاندارد برخوردار خواهند شد.

در ادامه مهندس پویا بیان داشت: با اجرای این طرح بزرگ و ملی 60 میلیون متر مکعب آب از سد طالقان از طریق دو تصفیه خانه با دو مدول هر کدام با ظرفیت 1500 لیتر بر ثانیه و 120 کیلومتر خط انتقال برای تأمین آب شرب مردم استان اختصاص خواهد یافت.

ایشان افزود: عملیات تسطیع و خاکبرداری طرح در حدود 35 کیلومتر خط به پایان رسیده و تصفیه خانه این طرح نیز دارای سیستم کنترل و تله متری، جاده سرویس، ساختمانهای بهره برداری و دو پل بتنی با دهانه 70 متری می باشد.

در ادامه این بازدید آقای زاهدی استاندار قزوین عنوان نمود: طرح انتقال آب از سد طالقان به استان قزوین وارد فاز اجرایی شده و بخش خصوصی نیز با کمک دولت این طرح مهم را عملیاتی خواهد نمود.

استاندار قزوین افزود: منابع مالی بخشی از این پروژه توسط بخش خصوصی و به صورت BOT تأمین خواهد شد که نشان دهنده اعتماد دولت به بخش خصوصی است.

آقای زاهدی اظهار داشت: بخشی از اراضی مسیر خط انتقال متعلق به آستان قدس رضوی است که با تعامل و هماهنگی انجام شده در صدد حل مشکلات آن هستیم تا روند اجرایی پروژه از سرعت بیشتری برخوردار گردد.

در ادامه این بازدید دکتر طاهرخانی نماینده مردم شریف تاکستان در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: مجمع نمایندگان استان قزوین به همراه استاندار در جلسه ای با حضور مدیران و نمایندگان در سازمان برنامه و بودجه شرکت کرده و با قدرت برای تأمین بخشی از اعتبار پروژه انتقال آب سد طالقان گام بر می دارد.

در پایان این بازدید دکتر محمدی نماینده مردم شریف قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمسیون اصل نود عنوان  داشت: پیگیری های لازم در خصوص حل مشکل آستان قدس رضوی جهت اجرای خط صورت گرفته و جهت تامین اعتبارات مورد نیاز طرح نیز مکاتبات لازم با سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور انجام شده است.

شایان ذکر است: آقای زاهدی استاندار قزوین به همراه نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولان استانی از محل احداث تصفیه خانه و اجرای خط انتقال آب سد طالقان به استان قزوین بازدید بعمل آوردند.

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قزوین

دیدگاه کاربران