پنجشنبه, 1 فروردین 1398

 

 

برگزاری مراسم سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی و شهادت امیرالمؤمنین حضرت علی (ع) در شرکت آب منطقه ای قزوین

به مناسبت بزرگداشت بیست و نهمین سالگرد رحلت امام خمینی(ره)، شهادت امیرالمؤمنین حضرت علی (ع) و گرامیداشت ایام لیالی قدر، مراسمی با حضور امام جمعه شهرستان الوند، اعضاء هیئت مدیره و جمعی از مدیران و کارکنان شرکت آب منطقه ای قزوین در محل نمازخانه این شرکت برگزار گردید.  

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قزوین در ابتدای این مراسم حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا طهماسبی امام جمعه شهرستان الوند ضمن گرامیداشت یاد و خاطره بنیانگذار جمهوری اسلامی از حضرت امام خمینی(ره) به عنوان احیاء کننده دین اسلام در عصر حاضر یاد کرد و به بیان ویژگی ها، ابعاد معنوی، سیاسی و شخصیتی آن بزرگوار پرداخت.

ایشان عنوان داشت: حضرت امام خمینی (ره) از کم نظیرترین و ممتازترین شخصیت های تاریخ بشریت است که با اندیشه های بلند الهی مسیر تاریخ را دگرگون کرده و سر منشاء تحولات عظیمی در ایران و جهان گردید.

وی افزود: یکی از شاهکارهای حضرت امام (ره) این بود که گفتمان و ادبیات جهان را تغییر داد و در دورانی که همه بخصوص غربی ها ادعا می کردند دوران دین سپری شده است، امام انقلابی را به معرض ظهور رساند که پایه و اساس آن دین اسلام بود. دینی که باعث رشد جامعه در عرصه های مختلف گردید و سبب حرکت جامعه در مسیر عدالت شد.

امام جمعه شهرستان الوند در ادامه بیانات خود با اشاره به ابعاد شخصیتی امام علی (ع)بیان داشت: قرآن اطاعت از سه نفر را بی قید و شرط بر ما انسانها  واجب کرده، اطاعت از خدا، رسول خدا و جانشین های پیامبر خدا و اگر ما بدنبال عمر با برکت هستیم باید به خدا بپیوندیم که پیوستن به خدا در گرو عمل به دستورات پیامبر و حرکت در مسیر اولی امر است.

ایشان زندگی توأم با آرامش در هر شرایطی را در گرو درک مفاهیم قرآن و عمل به آن دانست و تصریح کرد: آشنایی مردم با مفاهیم قرآن و بکارگیری آن در زندگی روزمره عامل اصلی هدایتگری و تربیت کننده افراد و جوامع بشری به سوی کمال و نیل به ارزشهای اخلاقی و انسانی است.

حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا طهماسبی در پایان صحبتهای خود با اشاره به نام گذاری سال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان "حمایت از کالای ایرانی" عنوان داشت تنها راه برای احیاء اقتصاد داخلی و قطع وابستگی، رونق صنعت و خرید و حمایت از کالاهای داخلی می باشد که با این مهم ضمن ایجاد اشتغال می توان با معضل بیکاری نیز به مبارزه پرداخت.

منبع خبر: روابط عمومی شرکت آب منطقه ای قزوین

دیدگاه کاربران